/LIVE TEXT/ Război în Ucraina, ziua 793: Bombe de ultimă generație și spioni deghizați în mecanici. Tancurile Abrams, retrase de pe front

TV8 își extinde echipa și angajează noi colegi!

Avem următoarele poziții vacante în cadrul companiei noastre:

Competențe SMM:

  1. Cunoștințe despre platformele online existente (obligatoriu);
  2. Cunoștințe de editare video și foto (obligatoriu, AdobePremiere (nivel începător), Canva, Figma);
  3. Abilități analitice, capacitatea de a selecta conținutul relevant pentru social media – intuiție bună;
  4. Abilități de gestionare a mai multor proiecte/procese în paralel;
  5. Susține valorile etice și morale, viziunea și misiunea TV8;
  6. Dorința de perfecționare continuă.
  7. Cunoștințe despre situația social-politică din țară
  8. Experiență în domeniu minim un an

Responsabilități:

  1. Coordonează și gestionează toate aspectele legate de prezența TV8 pe rețele sociale (Facebook, Youtube și Instagram): planificarea pe termen scurt și lung, producerea de conținut, publicarea, promovarea, analiza audienței;
  2. Lucrează în comun/coordonează activitățile zilnice cu redacția web și TV a TV8;
  3. Produce conținut pentru consumul social media zilnic, adaptat de pe site și TV: text, fotografii, grafică, clipuri video și live-uri împreună cu redacția;
  4. Dezvoltă și realizează noi strategii de distribuire a conținutului și de atragere a audienței online, precum și măsoară impactul acestora;
  5. Gestionează comunicarea cu urmăritorii TV8 în timp util (răspunde la mesaje, șterge comentariile care încalcă standardele etice și morale, produce comentarii fixate de promovare a live-urilor);
  6. Lucrează cu statisticile pentru a îmbunătăți calitatea conținutului social media și a crește impactul;
  7. Urmărește modificarea algoritmului rețelelor sociale;
  8. Full-time cu prezența în oficiu.

*Studii: jurnalism, PR, comunicare, marketing/domenii conexe sau experiență echivalentă în domeniul multimedia/rețele sociale.

Expediază CV-ul la adresa de email: hr@tv8.md.

Te așteptăm în echipa TV8!

Abonează-te la știri pe e-mail

TV8.md este site-ul de știri din Republica Moldova cu noutăți sociale, politice și economice de ultima oră, meteo astăzi, emisiuni, interviuri și investigații.
TiktokFacebookInstagramYoutubeTelegram

© 2024 TV8.md. Preluarea materialelor publicate pe tv8.md se face doar cu citarea sursei și prin intermediul unui link activ către pagina articolului.

FacebookInstagramYouTubetwittertelegramtelegram